Logo Maxifootball

Rajd z seniorami

W miniony poniedziałek Seniorzy Domu Dziennego Pobytu „Senior-Wigor” przy ul. Senatorskiej 4 w Łodzi mieli okazję uczestniczyć w Rajdzie Nordic Walking, w którym mogli przede wszystkim sprawdzić siebie oraz postępy w treningu, które pielęgnują cotygodniowymi zajęciami w ramach projektu „Zajęcia Sportowe dla 20 Seniorów z Domu Dziennego Pobytu”

Seniorzy pod okiem doświadczonego trenera Nordic Walking Pana Przemysława Stupnowicza rozpoczęli 3 kilometrowy Rajd na Łódzkim Szlaku Konnym, który został nam udostępniony dzięki uprzejmości Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera, za co serdecznie dziękujemy.

Doceniamy wysiłek i chęć poprawy ogólnego stanu zdrowia przez Seniorów! Widzimy to również poprzez ich systematyczne uczestnictwo w zajęciach sportowych.

Rajd poświęcony był obchodzonej 15 sierpnia 102. Rocznicy Bitwy Warszawskiej. Stąd istotną częścią wydarzenia była godzinna prelekcja historyczna na temat przebiegu wojny polsko-bolszewickiej, „Cudu nad Wisłą” oraz ciekawostek z nimi związanych.

Zwieńczeniem Rajdu było wręczenie każdemu medalu oraz Pucharu dla całego Domu Dziennego Pobytu!

Organizowany Rajd był częścią projektu realizowanego w ramach programu Ministerstwa Sportu i Turystyki „Sport dla wszystkich”, zadania „Sport dla wszystkich”, podzadania: „Upowszechnianie sportu w społeczeństwie”, działania „Upowszechniania sportu różnych grup społecznych i środowiskowych”.